آلودگی هوای اهواز هم چنان ادامه دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاهپور اهواز، ایرج نظری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مراجعه مردم خوزستان و مراکز درمان این استان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷ هزار نفر به علت مشکلات تنفسی ناشی از بارندگی هوا به اورژانس بیمارستان‌های سراسر استان مراجعه کردند که بیش از ۹۰ درصد مراجعان به اورژانس به صورت سر پایی درمان و مرخص شده و تعداد کمی نیاز به درمان‌های بیشتری داشتند که هم اکنون تحت درمان تخصصی قرار گرفته اند.

ایرج نظری تصریح کرد: مراجعه به اوژانس‌ها همچنان ادامه دارند ولی نسبت به شب گذشته بسیار کاهش یافته و از تمامی شهرهای استان گزارش مراجعه مردم به اورژانس‌ها را داشته‌ایم با این تفاوت که شدت آنها در شهرهای مختلف متفاوت بوده است.

وی با بیان این که علت قطعی این پدیده را نمی‌توان مطرح کرد، افزود: موادی در هوا وجود دارد که در هنگام بارندگی مجاری تنفسی را تحریک کرده و باعث اسپاسم و گرفتگی مجاری تنفسی می‌شود.

نظری با تکذیب شایعه پراکنده شده اسیدی بودن باران خوزستان تاکید کرد: با اندازه گیری ph آب باران اطمینان پیدا کرده‌ایم که این باران اصلا اسیدی نیست.
نظری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاهپور اهواز در پایان با تاکید بر توجه مردم به هشدارهای هواشناسی افزود: افراد سالمند و بیمار، کودکان و خانم‌های باردار در حین بارندگی از خانه خارج نشوند پنجره‌های خانه بسته و کمتر در معرض هوای آزاد قرار بگیرند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.

اسدالله چراغی معاون بیمارستان گلستان خوزستان در خصوص آمار فوتی مراجعه کنندگان گفت: چهارشنبه شب در بین مراجعه کنندگان تنها یک نفر آن هم به دلیل حمله قلبی ناشی از تحت تاثیر قرار گرفتن هوای آلوده جان خود را از دست داد.

ک.ح؛ یکی از مراجعه کنندگان به بیمارستان گلستان در خصوص اقدامات پزشکی گفت: من تاکنون هیچ مشکل تنفسی و سابقه بیماری نداشتم و تنها دلیل مراجعه مبتلا شدن به مشکل تنفسی به دلیل آلودگی بیش از حد هوا بوده و با این که وزارت بهداشت خدماتی از قبیل ماسک‌های تنفسی، اسپری‌های تنفسی در حوادث طبیعی را برای مراجعه کنندگان رایگان اعلام کرده هم اکنون از تمامی مراجعه کنندگان هزینه این تجهیزات پزشکی را دریافت کرده‌اند.