خواندنی‌ها

آیا دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند گازها را تصفیه کنند؟

آیا دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند گازها را تصفیه کنند؟ جواب این سوال مثبت است. اما نه به شکلی که شما فکر می‌کنید. فیلترهای هپای معمولی ساخته شده اند تا ذرات جامد مانند گرد و خاک، گرده گیاهان و قارچ را تا ابعاد 0.3 میکرون جذب کنند. پرکاربردترین فیلترهای ذرات می‌توانند...

read more

دستگاه تصفیه هوای هوشمند

در عصر حاضر تکنولوژی اهمیت بسیاری در تمامی ‌ابعاد زندگی روزمره ما پیدا کرده است. اکثر افراد ویژگی هوشمند بودن را در اکثر خریدهای خود اعم از خرید ساختمان، خرید لوازم خانگی، خودرو و .... مد نظر قرار می‌دهند. در تعریف قید هوشمند برای ابزار و لوازم الکترونیکی، ذکر شده است...

read more

آیا هوای خانه شما بیش از حد خشک است؟

میزان رطوبت موجود در هوا، بر اساس دمای محیط تغییر می‌کند. به این رطوبت، رطوبت نسبی می گویند. رطوبت نسبی خانه شما باید حدودا 40 % باشد. با این حال، سیستم تهویه و تصفیه یک خانه نیز به اندازه دمای هوا، بر رطوبت نسبی اثر دارد. . هوای خشک باعث کاهش کیفیت هوای داخلی شده و به افراد احساس ناخوشی و نارضایتی می دهد. شما احتمالا زمانی که هوای محیط بیش از حد خشک می شود، به سرعت متوجه این تغییر می شوید.

read more

چگونه کیفیت هوای محیط کار خود را بهبود بخشیم؟

مشکلات سلامتی ساکنین و مراجعین ساختمان‌های مختلف معمولا ارتباط مستقیمی‌با کیفیت هوای داخلی آن ساختمان دارد. زمانی که آلودگی هوا تبدیل به اصلی‌ترین مشکل در فضاهای بسته می‌شود، چاره‌ای جز استفاده از راهکارهای سختگیرانه نیست. ۳ روش ذکر شده در ادامه مقاله، برای...

read more

ارتباط دستگاه تصفیه هوا و حفظ توانایی ذهنی

آیا استفاده از دستگاه تصفیه هوا، می‌تواند روی هوش شما تاثیر مثبت بگذارد و به اصطلاح “شما را باهوش‌تر کند؟”
خوب است بدانید که کمترین تاثیر یک دستگاه تصفیه هوا، کمک به حفظ هرآنچه که از هوش شما باقیمانده است، از طریق کاهش تماس شما با ذرات معلق آلاینده هوا می‌باشد. این موضوع، نتیجه یک تحقیق جدید است که در هفته گذشته متشر شده و محور مطالعه آن، بررسی اثرات ذرات معلق آلودگی هوا بر سلامت هوش و توانایی شناختی زنان بزرگسال بوده است.

read more

توصیه‌هایی برای بیماران دچار نقص سیستم ایمنی

مرخصی از بیمارستان معمولا برای بیماران اتفاقی خوشایند است. اما در بازگشت به خانه باید موارد بهداشتی خاصی حتما رعایت شود. زیرا سیستم ایمنی بدن افراد معمولا در دوران نقاهت ضعیف عمل می‌کند. به خصوص برای بیمارانی که دچار ضعف و نقص سیستم ایمنی هستند، خانه برخلاف تصور افراد می‌تواند مکانی خطرناک‌تر باشد. بنابراین در صورتی که بیماری مبتلا به این نقص در خانواده دارید، بهتر است با برنامه‌ریزی، محیط خانه را به مکانی امن برای دوران نقاهت و بهبودی سریع‌تر تبدیل سازید.

read more

۷ گناه عرضه کنندگان دستگاه تصفیه هوا

در چند سال گذشته به موازات تشدید روند آلودگی هوا در شهرهای ایران، به خصوص کلان‌شهرها، بازار دستگاه‌های تصفیه هوا نیز داغ شده است. این روزها، دستگاه تصفیه هوا تنها یک محصول لوکس نیست و به تدریج جایگاه خود را به عنوان یک ضرورت در زندگی افراد پیدا کرده‌ است. در این مقاله سعی شده است ۷ ادعای اغراق آمیز تولید کنندگان و فروشندگان دستگاه‌های تصفیه هوا، با دلایل علمی، روشن سازی شوند تا مصرف کنندگان بتوانند بدون گمراهی، دستگاه تصفیه هوای مناسب خود را انتخاب کنند.

read more

فیلتر هپا

استفاده از کلمه “هپا” حدودا از دهه ۱۹۴۰ رایج شده است. این کلمه در زبان انگلیسی از حروف اول کلماتی گرفته شده است که به معنی “فیلتر ذرات معلق هوا با راندمان بالا” می باشد. این فیلترها در آن زمان در پروژه تحقیقاتی معروف به پروژه مانهتن استفاده می شدند تا دانشمندان را در مقابل ذرات معلق رادیواکتیو که برای بدن بسیار مضر و خطرناک بوده، ایمن کنند. راه حل ابداعی در آن زمان فیلتر هپا بود که به کمک آن می توان ذرات بسیار ریز آلوده را به دام انداخت و مانع از پراکنده شدن آنها شد.

read more

کربن فعال (کربن اکتیو) در دستگاه تصفیه هوا

در حالیکه بسیاری از دستگاه های تصفیه هوای رایج در بازار کارایی خود را در جذب ذرات معلق نشان داده اند، انواع زیادی از آنها آلودگی های شیمایی را نادیده می گیرند.
شما در حالیکه در خانه خود هستید و کارهای روزمره خود را انجام می دهید، بدون اطلاع و اختیار خود مقدار زیادی از بخارات و گازهای نامرئی و بدون بویی را تنفس می کنید که حتی از ذرات معلق (گرد و غبار، گرده گل و …) نیز خطرناک تر هستند زیرا برخلاف ذرات معلق چشم غیر مسلح قادر به دیدن آنها نیست.

read more

آلودگی هوا و اثرات آن بر بیماران قلبی و ریوی

تحقیقات نشان می دهد، آلودگی هوا ضمن تشدید عوارض قلبی، تنفسی و ریوی در مبتلایان به این بیماری‌ها، عوامل اصلی در بروز بیماری‌های قلبی، تنفسی و ریوی در افراد سالم نیز می‌باشد. در صورتی که غلظت آلاینده‌های هوا فراتر از ظرفیت تصفیه ریه انسان باشد، آلاینده‌ها وارد جریان خون می‌شوند و عوارض قلبی، تنفسی و ریوی مانند اختلال در انتقال اکسیژن به بافت‌های بدن، افزایش ضربان قلب، سکته قلبی، کاهش ظرفیت شش‌ها، آسم و آلرژی، برونشیت و سرطان ریه ایجاد می گردد.

read more

اهمیت کیفیت هوای داخلی

عبارت کیفیت هوای داخلی به کیفیت هوای داخل منازل، اماکن عمومی مانند ادارات، مدارس، اماکن بهداشتی و اماکن تفریحی اطلاق می‌شود. ما حدود ۹۰% اوقات خود را در فضاهای داخلی می‌گذرانیم. کودکان و نوزادان نیز اکثر اوقات خود را داخل خانه می‌گذرانند. اما تراکم برخی از آلاینده‌ها، در فضاهای داخلی بسیار بیشتر از فضاهای خارجی است. قرار گرفتن در معرض برخی از آلاینده‌های خاص ممکن است اثرات شدید و طولانی مدتی بر سلامت افراد داشته باشد.

read more

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه هوای خانگی

این روزها همه ما اخبار مربوط به آلودگی هوا و آمارافزایش بیماری‌های تنفسی و آسم، افزایش مراجعه بیماران قلبی به اورژانس، افزایش ابتلا به اوتیسم، آمار سقط جنین و اخبار دیگری از این دست را شنیده‌ایم و می‌دانیم که دیگر وقت آن است راهکاری جدی برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌مان بیندیشیم. در کنار تمام راهکارهای فرعی برای تصفیه هوای خانه و پیش گیری از آلودگی آن، داشتن یک دستگاه تصفیه هوای مناسب، مطمئن‌ترین و کارامد ترین راه است.

read more