پرسش های متداول

 • چگونه سیستم دستگاه تصفیه هوای ایرپروس را به روز کنیم؟

  سیستم دستگاه تصفیه هوای ایرپروس، به صورت خودکار به دنبال آخرین نسخه های به روز رسانی می‌گردد و هنگامی که آن را پیدا کند به شما پیغام می‌دهد.
  هنگامی که پیغام به روزرسانی را مشاهده کردید، می‌توانید از طریق گزینه تنظیمات دستگاه، به روز رسانی را انتخاب کنید.
  هنگامی که دستگاه در حال به روزسانی است، دستگاه را خاموش نکنید. 
  هنگامی گه به روزرسانی انجام شود، دستگاه به صورت خودکار خاموش و روشن خواهد شد و سپس پیغام "سیستم دستگاه به روزرسانی شده است."
   
 • چگونه اینترنت دستگاه تصفیه هوای ایرپروس را غیر فعال کنیم؟

  شما می‌توانید اینترنت بی سیم دستگاه تصفیه هوای ایرپروس را از طریق تنظیمات اینترنت غیر فعال کنید. اما باید بدانید که در صورت غیر فعال کردن این گزینه، شما قادر نخواهید بود اطلاعات مربوط به آلودگی ذرات معلق 2.5 میکرون، دما و رطوبت هوا را از طریق اپلیکیشن دستگاه تصفیه هوای ایرپروس مشاهده کنید. در این صورت کنترل از راه دور دستگاه تصفیه هوای ایرپروس نیز غیر فعال خواهد شد.
 • چگونه اینترنت بی سیم دستگاه تصفیه هوای ایرپروس را فعال کنیم؟

  دستگاه تصفیه هوا را روشن کنید و دکمه سمت چپ را فشار دهید. سپس از فلش سمت چپ استفاده کنید تا گزینه تنظیمات اینترنت بی سیم را انتخاب کنید. لیست اینترنت را تازه کنید و اینترنت مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس کلمه عبور خود را وارد و کلمه اتصال را انتخاب کنید. هنگامی که دستگاه به اینترنت متصل شد، شما یک صفحه بارکد را مشاهده خواهید کرد. کیو آر کد را توسط اپلیکیشن دستگاه تصفیه هوای ایرپروس اسکن کنید تا دستگاه را پیدا کند.
 • چگونه قفل امنیتی دستگاه تصفیه هوای ایرپروس را فعال کنیم؟

  قفل امنیتی دستگاه می‌تواند با نگه داشتن دکمه AI برای 2 تا 3 ثانیه فعال شود. پس از آن می‌توانید علامت قفل را نزدیک علامت AI در گوشه بالای سمت چپ نمایشگر بینید.
 • چگونه از عمر باقیمانده فیلترهای دستگاه تصفیه هوای ایرپروس با خبر شویم؟

  2 راه برای با خبر شدن از باقیمانده عمر فیلترهای دستگاه وجود دارد. یک راه از طریق نمایشگر دستگاه تصفیه هوای ایرپروس است. گزینه تنطیمات را انتخاب و سپس اولین دکمه از سمت چپ را فشار دهید و اطلاعات مربوط به طول عمر فیلترها را ببینید. راه دوم دانلود اپلیکیشن موبایل دستگاه تصفیه هوای ایرژروس و استفاده از گزینه تنظیمات آن است.
 • قبل ازخرید یک دستگاه تصفیه هوا چه سوال هایی باید بپرسم؟

  این دستگاه تصفیه هوا چه موادی را از خانه من حدف می کند و چه مواردی را حذف نمی کند؟
  فیلتر هپای این دستگاه تصفیه هوا از چه کلاس و چه استانداردی است؟
  این دستگاه تصفیه هوا چه مقدار هوا را تصفیه می کند؟
  آیا تعویض فیلتر این دستگاه تصفیه هوا مشکل است؟
  فیلتر این دستگاه تصفیه هوا پس از چه مدت نیاز به تعویض دارد؟
  قیمت فیلترهای تصفیه هوا چقدر است؟
  آیا در صورت اشباع شدن فیلترهای تصفیه هوا، امکان تامین سریع آن ها وجود دارد؟
  میزان صدای تولید شده توسط این دستگاه تصفیه هوا چقدر است؟
  آیا این دستگاه تصفیه هوا حالت مناسب خواب (صدای کم) دارد؟
   
 • قبل از خرید یک دستگاه تصفیه هوا چه موارد دیگری را باید مد نظر قرار بدهم؟

  اگر خانه شما سیستم گرمایش  و یا تهویه مطبوع از طریق کانال کولر دارد، ممکن است بتوان از جعبه های فیلتر تصفیه هوا از طریق سیستم تهویه و هواساز مرکزی استفاده کرد. مزیت این روش این است که هوا با فشار بسیار زیادی از میان فیلترهای تصفیه هوا می گذرد. البته امکان این که این فیلترها زودتر اشباع شوند وجود دارد.
 • فیلتر هپا چیست؟

  فیلتر هپا یک وسیله تصفیه هوای مکانیکی است. کلمه هپا به معنی فیلتر هوای با راندمان بالا است. این فیلتر در جنگ جهانی دوم اختراع شد تا مانع از خروج ذرات رادیواکتیو از آزمایشگاه ها شود. یک فیلتر هپای استاندارد باید بتواند حداقل 99.97% ذرات معلق 0.3 میکرون و یا بزرگتر را جذب کند.
 • آیا مدل های مختلفی از دستگاه تصفیه هوا وجود دارند؟

  دستگاه های تصفیه هوای مکانیکی ( فیلترهای تصفیه هوای هپا به همراه فن هوا)
  این دستگاه های تصفیه هوا، هوا را از یک فیلتر خاص عبور می دهند که ذرات معلق در هوا از جمله آلرژی زاها، گرده ها، شوره حیوانات و مایت های خاکی را به دام می اندازد. این فیلترهای هوا، هم چنین آلاینده های بسیار خطرناک تری از جمله ویروس و باکتری را حذف می کنند. این روش تصفیه هوا، معتبرترین روش است.
  دستگاه های تصفیه هوای الکترواستاتیک ( دستگاه های تصفیه هوای یونیزه)
  این دستگاه های تصفیه هوا، از شارژهای الکترونیکی استفاده می کنند تا آلرژن ها و ذرات را جذب کنند. باردار کننده های یون در این دستگاه های تصفیه هوا، محصولات جانبی اوزون را تولید می کنند که به هیچ عنوان از لحاظ بهداشتی امن نیست.
  دستگاه های تصفیه هوای فاز گازی
  این دستگاه های تصفیه هوا، بو ها و آلاینده های غیر ذره مانند گازهای حاصل از پخت و پز، مواد نقاشی و ساختمانی و عطر را حذف می کنند. این دستگاه های تصفیه هوا، ذرات آلرژی زا را حذف نمی کنند.
  دستگاه های مولد اوزون
  این دستگاه های تصفیه هوا، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند. زیرا معمولا میزان اوزون تولید شده توسط آن ها از حد استاندارد می گذرد. هم چنین اوزون قابلیت جذب و حذف ذرات آلاینده را ندارد.

   
   
   
 • تفاوت اوزون با محصولات جانبی اوزون چیست؟

  اکثر دستگاه های تصفیه هوا محصول جانبی اوزون تولید می کنند. در واقع بسیاری از لوازم خانه شما در حال حاضر محصول جانبی اوزون تولید می کنند. مانند آبمیوه گیری، پنکه، سشوار، کامپیوتر، تلویزیون، دستگاه کپی و ....
  میزان قابل قبول برای سطح محصول جانبی اوزون برای لوازم خانگی مشخصی، توسط CFR به مقدار 50 بخش در میلیارد (ppb) یا کمتر است.
  متاسفانه این میزان توسط بسیاری از تولید کنندگان و عرضه کنندگان دستگاه تصفیه هوا رعایت نشده است.
  هم چنین دستگاه هایی که با عنوان مولد اوزون شناخته می شوند، به صورت مستقیم مولوکول اوزون تولید می کنند، نه به عنوان یک محصول جانبی بلکه به عنوان خود محصول مستقیم، و آن را به داخل اتاق می فرستند تا هوای اتاق را "تصفیه" کند. متاسفانه این مولد های اوزون، اوزونی 10 برابراستاندارد و حتی بیشتر از آن تولید می کنند. بنابراین استانداردها و نهادهای بهداشت و سلامت، استفاده از این دستگاه ها را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند.
   
 • چگونه می توان یک دستگاه تصفیه هوای مناسب را تشخیص دهم؟

  با وجود این که سازمان غذا و دارو استاندارد خاصی برای دستگاه های تصفیه هوا ندارد، تعداد خاصی از دستگاه های تصفیه هوا را به عنوان کلاس 2 پزشکی شناسایی کرده است. این کلاس پزشکی حتما نیاز به تاید سازمان غذا و داروی آمریکا دارد. برای کسب این تایید نیاز به دو اقدام وجود دارد:
  تایید امن بودن دستگاه تصفیه هوا، معمولا توسط مهر ul، و تایید پزشکی دستگاه.
   
 • آیا اسنانداردهای ملی و بین المللی خاصی برای کارکرد و راندمان دستگاه های تصفیه هوا وجود دارند؟

  سازمان غذا و دارو FDA ازمتخصصین مختلف خواسته تا استانداردهایی را برای دستگاه های تصفیه هوا ارائه دهند. اما تا کنون استاندارد خاصی ارائه نشده است. اما هنگامی که شما قصد خرید یک دستگاه تصفیه هوا را دارید، می توانید از سیستم های مقایسه مختلفی برای مقایسه فیلترهای تصفیه هوا کمک بگیرید.
 • آیا دستگاه های تصفیه هوا می توانند دود دست دوم تنباکو را نیز حذف کنند؟

  موثرترین راه برای از بین بردن دود تنباکوی محیطی یا همان دود دست دوم، حذف منبع دود است.
  برخی از دستگاه های تصفیه هوا می توانند دود دست دوم را با راندمان 95 درصد حذف کنند. اما این امر مستلزم استفاده از کربن اکتیو مرغوب است. کربن اکتیو مناسب برای حذف گاز، بو و آلاینده های شیمیایی شرایط خاصی از جمله میزان مناسب و گرانولی بودن دارد.
  قرار گرفتن در معرض دود دست دوم تنباکو، موجب بروز بیماری های قلبی، سرطان ریه و بیماری های تنفسی می شود. 
   
 • آیا فیلترهای هوا واقعا برای آسم و آلرژی من مفیدند؟

  کنترل منبع آلاینده های آلرژی زا و تهویه مناسب برای بهبود آسم و آلرژی شما در اولویت قرار دارند، اما سازمان محیط زیست آمریکا به شما استفاده از دستگاه تصفیه هوا را نیز پیشنهاد می کند. دستگاه های تصفیه هوا به تنهایی برای آسم و آلرژی شما مناسب نیستند، بلکه باید در کنار تهویه مناسب و کنترل در منبع استفاده شوند. در حالی که بسیاری ذرات از آلرژی زا و حساسیت زا در هوای خانه معلق می مانند، تعداد بسیار زیادی ذره نیز روی سطوح خانه مانند فرش ها، مبلمان و کانتر آشپزخانه می نشینند. پاک نگه داشتن این سطوح راه حل بسیار مناسبی برای کنترل محرک های آسم و آلرژی شماست. با این حال، بهترین راه حل، حذف منبع آلاینده ها و آلرژی زاها در مرحله اول است.
 • چه چیزهایی باید در مورد دستگاه های تصفیه هوا بدانم؟

  وقتی که در مورد آلودگی هوا فکر می کنیم، معمولا تصور ما راجع به هوای بیرون است. اما با توجه به آمار رو به رشد بیماری آسم در 20 سال گذشته، به خصوص بین کودکان و نوزادان که بیشتر روز را در محیط بسته سپری می کنند، باید توجه بیشتری به کیفیت هوای داخلی شود. در واقع در سال 1990، سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا، آلودگی هوای داخلی را به عنوان بحران سلامت عمومی با اولویت بالا نام گذاری کرد. 
  سازمان محیط زیست آمریکا، 3 راه را برای کاهش آلودگی هوای داخلی پیشنهاد می کند: 
  کنترل آلودگی هوا در منبع
  تهویه هوای مناسب
  تصفیه هوای داخلی
  قبل از این که هر گونه تغییری در محیط داخلی خانه خود ایجاد کنید و یا هر گونه دستگاه تصفیه هوایی را خریداری کنید، با دکتری که تمام سابقه پزشکی شما را می داند مشورت کنید.
   
 • آیا یونیزاسیون و تولید اوزون برای تصفیه هوا مورد تایید است؟

  تکنولوژی یونیزاسیون و تولید اوزون، جهت تصفیه هوا، منسوخ شده اند. در تکنولوژی یونیزاسیون، یون های شارژ شده به ذرات معلق در هوا چسبیده، آن ها را باردار می کنند و موجب چسبیدن ذرات به سطوح اطراف مانند مبلمان و میز می شوند. مشکل اصلی این است که این ذرات دوباره می توانند در هوا پراکنده شوند.
  تولید اوزون برای تصفیه هوا، به هیچ عنوان مورد تایید نیست. اوزون بر طبق استاداردهای کنترل کیفیت هوا و سازمان محیط زیست آمریکا، خود یک آلاینده محسوب می شود و حتی در مقادیر بسیار کم نیز موجب تحریک ریه و ایجاد بیماری های تنفسی می شود.
 • چگونه یک دستگاه تصفیه هوای مناسب را تشخیص دهیم؟

  به مقاله 7 گناه عرضه کنندگان دستگاه تصفیه هوا مراجعه شود. در این مقاله، 7 مورد بسیار مهم در تشخیص یک دستگاه تصفیه هوای مناسب و مورد اطمینان ه ترتیب اهمیت توضیح داده شده است.
 • آیا امکان شست و شوی فیلترها وجود دارد؟

  فیلترهای هپا و کربن اکتیو به هیچ عنوان قابل شست و شو نیستند، زیرا ذرات و آلودگی جذب شده، در میان تاروپود الیاف فیلتر تثبیت می شوند. فیلترهای یک دستگاه تصفیه هوا، باید پس از اشباع شدن تعویض شوند.

فرم ارسال سوال

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* متن سوال:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
 

فیلم دستگاهها UP